Wielodzietność niesie za sobą wiele nowych wyzwań. Jednym z nich było na pewno gotowanie zupy w 8 litrowym garnku i wieeeeelkie zakupy, które zajmują cały wózek i wprawiają w zdziwienie ludzi dookoła 😀 Niestety okazało się, że przy okazji naszych wielozakupów „produkujemy” przeogromne ilości plastikowych torebek, pudełek i opakowań ! Obowiązkowa segregacja śmieci otworzyła mi oczy jaka jest proporcja zużywanego przez nas plastiku do papieru. Wynik przerażał. Nadszedł czas na wielorazowe podejście do tematu 🙂

Czas na zmiany !

Zaczęliśmy wprowadzać zmiany. W Białymstoku jest firma, która zajmuje się szyciem wielorazowych woreczków VIELO.  Dodatkowo okazało się, że właścicielką jest Agnieszka z DAYGE (pisałam o Niej  TUTAJ).

Na początku wyeliminowaliśmy z zakupów foliowe torebki i zastąpiliśmy je wielorazowymi woreczkami VIELO.

vielo

 

Szyję w Vielo lniane woreczki, które zastępują jednorazowe folie. Mają też jedną cechę dodatkową – są naprawdę bardzo piękne.”

W drugiej kolejności próbujemy przyzwyczaić się do lnianych woreczków, w których trzymamy kupione pieczywo.  Nie jest to proste, ponieważ latami wypracowywaliśmy sobie różne przyzwyczajenia i nawyki, które teraz ciężko zmienić. Jednak warto ! Dzisiaj w naszym domu z  chlebaka nie wystają już foliowe uszy, a piękne lniane woreczki.

„Wielorazowe woreczki, które tu znajdziesz, pomogą Ci podjąć odpowiedzialność za nasze otoczenie. Wspólnymi siłami możemy zrobić coś dla Ziemi – zróbmy to!”

Wachlarz wielorazowych produktów

Tradycyjnie kreatywność Agnieszki nie ma końca. Stworzone przez nią wielorazowe produkty zachwycają pomysłowością, jakością wykonania, dbałością o każdy najmniejszy szczegół.

vielo

VIELO ma w swojej ofercie :

  • wielorazowe woreczki na zakupy
  • woreczki na pieczywo
  • kosmetyczki
  • opakowania podróżne na szczotki do zębów ( Świetny pomysł na wakacje !! Zawsze mamy z tym problem. )
  • gumki do włosów
  • worki bawełniane
  • lniane etui na tablet, kalendarz
  • woreczki na pionki do gry w szachy ( mój pierwszoklasista byłby zachwycony 🙂 )
  • wielorazowe płatki kosmetyczne ( wow ! )

Podlaska Marka Roku 2020

Vielo – wielorazowe woreczki walczyły ze swoimi produktami w konkursie Podlaska Marka Roku organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Podlaska Marka to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych plebiscytów odbywających się na terenie regionu, organizowany nieprzerwanie od 14 lat przez Marszałka Województwa Podlaskiego i niezmiennie cieszący się dużym zainteresowaniem regionalnych producentów i konsumentów.”

Mimo, że VIELO nie wygrało, sam udział należy uznawać za sukces tej marki. Brawo !

Kupuję VIELO

Vielo – wielorazowe woreczki podbijają już internety ! Na fanpage’u VIELO istnieje możliwość zakupu produktów. Dodatkowo VIELO jest też na największej platformie zrzeszającej najlepszych rękodzielników  PAKAMERA 🙂

My ze swojej strony zachęcamy do zakupów 🙂 Wspólnie zadbajmy o środowisko i wesprzyjmy białostockich rękodzielników 🙂

Pozdrawiam

MatkaŚledzi