Było wspaniale! Odwiedziliśmy z dziećmi Park Morza Lądy Oceany w Dorożkach koło Białegostoku. To był dobry, wspólny czas. Chłopcy się wyszaleli i wyskakali, a my korzystaliśmy z leżaczków i cienia. Jeśli więc szukacie miejsca, gdzie dzieci będą się dobrze bawić, a rodzice przy okazji odpoczną to strzał w dziesiątkę!

Park Morza Lądy Oceany

Nazwa Park Morza Lądy Oceany brzmi nadmorsko jednak to zaledwie 20 km od Białegostoku. W Dorożkach, na przestrzeni paru hektarów, znajduje się morze atrakcji dla dzieci 🙂 Tam nie istnieje słowo nuda, dzień jest za krótki, a zabawie nie ma końca.

Głównym celem parku jest budowanie więzi rodzinnych oraz rozwój koordynacji ruchowej poprzez zabawę i elementy edukacyjne z wykorzystaniem tematyki marynistycznej, kultury morza i wypraw w dalekie krainy.

Kapitan robert

Ceny zaczynają się od 45 zł za dziecko. Można wybierać bilety z trzech dostępnych pakietów. Różnią się one cenowo i dają dostęp do innych atrakcji. Rodzic płaci za wejście jedynie 10 zł.

Park Morza Lądy Oceany jest otwarty w wakacje w godzinach od 11.00 do 18.00 , 7 dni w tygodniu.

Morze atrakcji

Dzień jest za krótki, żeby nacieszyć się wszystkimi atrakcjami w Parku Morza Lądy Oceany. Zaliczyliśmy każdą, a niektóre nawet po kilka razy. Chłopcy mieli swoich faworytów i tam spędzali najwięcej czasu. Opiszemy Wam po krótce wszystkie atrakcje:

 • Łódeczki na wodzie – zabawa dla wszystkich dzieci, bez różnicy na wiek. Jak widać młodsze dzieci uczą się balansowania na wodzie, a starsze robią wyścigi.
 • Kule wodne – tutaj już były ograniczenia wiekowe. Zabawa była dozwolona od 6 lat. Teraz myślę nad kupnem takich do własnego domu, uniknęlibyśmy wtedy niepotrzebnych bójek.
 • Dmuchańce – one są dostosowane pod rodziców! Oczywiście nie chodzi mi o skakanie, chociaż czasami miałam na to ochotę, tylko o miejsca siedzące dla rodziców przygotowane pod wszystkimi dmuchańcami! Świetnie przemyślane!
 • Basen z wodą – istne szaleństwo! Radzimy zabrać stroje kąpielowe i ręczniki
 • Walce wodne – tu kreatywność dzieci nie zna granic – raz wszyscy w środku, później wszyscy na zewnątrz, raz na stojąco, później biegiem jak małe chomiki.
 • Eazyrollery – to pojazdy, które pozytywnie wpływają na rozwój fizyczny dziecka oraz poprawiają koordynację. Do napędzenia jeździka wystarczy kilka ruchów kierownicą. To dziecinnie proste.
 • Quady i autka elektryczne – to był u nas hit! Chłopcy schodzili z autek i ustawiali się znowu w kolejkę! A na koniec – „Mamo kupisz nam takiiii??”
 • Snowtubing – przyznaje, że sama chętnie bym zjechała. Moje dzieci były zachwycone. Ta atrakcja zajęła u nich w rankingu wysokie miejsce.
 • Kula zorbingowa – to zabawa dla starszaków, ponieważ trzeba mieć min. 140 cm . Chłopcy byli bardzo zaskoczeni wrażeniami jakie odnieśli z tej kuli – „mamo czułem się jakbym latał!”
 • Eurobungy – niby mamy trampolinę w ogrodzie, ale się nie równa z tą w Parku Morza Lądy Oceany 🙂

To tylko te WIĘKSZE atrakcje z Parku Morza Lądy Oceany. Dodatkowo jest jeszcze tyrolka, tor przeszkód w lasku, mini muzeum marynistyczne, kuter rybacki, do którego można wejść, figury zwierząt morskich i wiele innych.

Jednym słowem, żeby ogarnąć wszystkie atrakcje i zakamarki tego miejsca potrzeba paru dni 🙂

Odpoczynek dla rodziców

Mam wrażenie, że cała idea Parku Morza i Lądy została tak przemyślana, aby zarówno dziecko jak i rodzic czuli się tu dobrze. Za co wielkie dzięki!

Na przykład przy wszystkich atrakcjach, czeka na rodziców przygotowane miejsce siedzące – krzesełko albo leżaczek. Poza tym, na terenie całego parku są rozstawione parasole i i namioty chroniące od słońca. Co więcej, w lasku są przygotowane hamaki i huśtawki. Krótko mówiąc, leżysz w cieniu i jednym okiem czuwasz 🙂

Dobra, ale ja mam piątkę dzieci więc za dużo nie posiedziałam 🙂 Mimo wszystko doceniam!

Strefa gastro

W Parku Morza Lądy Oceany można spędzić cały dzień na wspaniałej zabawie. Właściciele pomyśleli o wszystkim, bo stworzyli na terenie parku także strefę bistro, w której można w przerwie zjeść dobry obiad. Do wyboru mamy dania typowo dziecięce, czyli nugettsy, schabowy z frytkami itp. Rodzice mogą zamówić kiełbaski albo karkówkę z grilla. Wszystko było pyszne!

Dodatkowo w sklepiku są do kupienia lody i inne przekąski. Ceny są bardzo przyzwoite. Jednym słowem, ideolo!

Co więcej, wokół całej strefy gastro jest przygotowana przestrzeń do spokojnego biesiadowania. Ponadto, wszystko utrzymane jest w fajnym morskim klimacie, na uboczu atrakcji, choć niedaleko tyrolki, żeby umilić dzieciom i rodzicom oczekiwanie na posiłek.

Nasze wrażenia

Podsumowując, dzień minął nam wspaniale ! Dzieci były zachwycone pobytem w Parku Morza Lądy Oceany. Myślę, że jeszcze nie raz tam wrócimy.

Nasze porady:

 1. Weźcie ze sobą stroje kąpielowe i ręczniki
 2. Koniecznie zabierzcie skarpetki dla dzieci, ponieważ są niezbędne do korzystania z niektórych atrakcji.
 3. Podczas dojazdu kierujcie się według oznaczeń na drodze, a nie wskazań GPS.
 4. Zarezerwujcie sobie cały dzień – i tak będzie mało!
 5. Śledźcie Facebooka Parku Morza Lądy – tam na bieżąco są informacje pogodowe, ponieważ zdarza się, że park jest zamknięty ze względu na warunki atmosferyczne.

Na koniec, rzućcie okiem na ich film reklamowy na YouTube. Jest świetny!

Polecam

MatkaŚledzi