Dobór odpowiednich butów dla dzieci to wyzwanie. Ważny jest rozmiar, fason, kształt, a im starsze dziecko to jeszcze kolor i aktualne trendy. Dodatkowo podczas zakupu istotną rolę odgrywa humor dziecka i możliwości porozumiewawczo – komunikacyjne 😉 Czasami ciężko odgadnąć, czy problemem jest rozmiar, czy zwyczajnie gorszy dzień. W takich wypadkach pomoc specjalisty z zakresu doboru butów dla dzieci może być nieoceniona. Znaleźliśmy takie miejsce – to lokalny Sklep Szlachetne Zdrowie, w którym profesjonaliści z ogromną wiedzą i doświadczeniem pomagają w doborze najlepszych butów dla dziecka.

Jak wybrać buty dla dzieci ?

Od najmłodszych lat warto dbać o stopy dziecka, ponieważ to właśnie one utrzymują całe ciało w odpowiedniej pozycji i wpływają na prawidłowe ustawienie kręgosłupa . Stópka dziecka jest bardzo delikatna i elastyczna. W związku z tym buty dla dzieci muszą być odpowiednio dobrane.

„Dobór butów dla dziecka to nie tylko kwestia rozmiaru stopy, ale również konstrukcji buta – długości, szerokości oraz wysokości.”

W początkowych latach życia dziecka, stopy są najbardziej podatne na wszelkiego rodzaju zniekształcenia, deformacje, czy wady. Jeśli zapewnimy stopom odpowiednie wsparcie w postaci dobrze dobranych butów, to pomożemy w ich prawidłowym rozwoju.

kapcie białystok

Zwróćcie uwagę na parę wskazówek od pracowników sklepu Szlachetne Zdrowie, dotyczących właściwego doboru butów :

  • Cholewka powinna sięgać nieco ponad kostkę,
  • Podeszwa musi być elastyczna i sprężysta, a nosek szeroki i wysoki,
  • Materiał z jakiego wykonano but, musi pochłaniać pot,
  • Wybieraj buty bez wkładki ortopedycznej ,
  • Po nowe buty wybierz się koniecznie z dzieckiem. 

Nie zakładaj dziecku butów „po” innym dziecku, gdyż wraz z butami możesz przekazać mu deformację stóp, złe nawyki chodzenia i grzybicę stóp.

Szeroki asortyment butów

Stopa dziecka szybko rośnie. Przeciętnie około 1 cm rocznie, a w niektórych okresach nawet 1,5 cm. Kto jak kto, ale rodzic wie o tym najlepiej. Co sezon kupujemy nowe buty dla dzieci – kapcie do przedszkola/ szkoły, buty zimowe, sandały, adidasy, kalosze. A przecież rok temu były dobre ! 🙂 Znacie to ?

Sklep Szlachetne Zdrowie posiada w swoim asortymencie cały przekrój butów zaczynając od kapci po buty ręcznie robione, przygotowywane na indywidualne zamówienia klienta. Są tam także buty dla dorosłych.

buty dla dziecka białystok

Współpracują oni z polskimi producentami, którzy tworzą najwyższej jakości buty. Pracownicy są wyszkoleni i posiadają ogromną wiedzę na temat nieprawidłowości dotyczących stóp, profilaktyki, leczenia i odpowiedniego doboru butów. Podchodzą indywidualnie do każdego dziecka i wykazują ogrom cierpliwości podczas procesu wyboru najlepszych butów dla dziecka.

Badanie stóp i chodu

Sklep Szlachetne Zdrowie posiada w swojej ofercie również profesjonalne badanie stóp i chodu. Wykonaliśmy je dla Filipa, ponieważ jest on pod opieką fizjoterapeuty, który między innymi pracował z nim nad prawidłowym ustawieniem stóp. Wynik badania bardzo pozytywnie nas zaskoczył. Okazało się, że nasza wieloletnia praca nad stopami Filipa przyniosła wspaniałe rezultaty.

Badanie stóp i chodu odbywa się za pomocą specjalnego urządzenia i pod okiem wyszkolonego pracownika. Najpierw dziecko staje na szklanym podeście, w którym podświetla się na zielono odbicie stóp dziecka. Pani dokładnie ogląda odbicie, ustawienie i stopy.

badanie stóp

Następnie przechodzimy do drugiego etapu badania. Dziecko ustawia się na specjalnej platformie, z której dane przesyłane są do programu komputerowego. Analizie poddawany jest także chód dziecka, nacisk na poszczególne partie stopy, przechodzenie od pięty do palców i inne wskaźniki.

Na koniec rodzic otrzymuje wydruk wraz z opisem wyników badania oraz dokładne wytłumaczenie ewentualnych zaburzeń. Każdy może liczyć na konsultację i wskazanie dalszych dróg leczenia. Oczywiście właściwy dobór butów na podstawie przeprowadzonego badania to już formalność 🙂

„Pamiętajmy, że to jakie buty będzie nosiło nasze dziecko , będzie miało wpływ na ewentualne pojawienie się lub nie wad stóp oraz postawy”

Buty ortopedyczne

W sklepie Szlachetne Zdrowie jest również szeroki wybór butów ortopedycznych i korekcyjnych. Służą one poprawie istniejących już wad stóp i zapobiegają pogłębianiu się deformacji. Znacząco podnoszą one komfort i wygodę chodzenia.

Decyzję o konieczności stosowania butów ortopedycznych podejmuje lekarz, albo fizjoterapeuta. Są one refundowane przez NFZ w wysokości 310 zł na parę butów raz na pół roku. Dzięki pomocy pracowników ze sklepu Szlachetne Zdrowie bez problemu dobierzecie buty ortopedyczne i uzyskacie potrzebne wsparcie.

Rozprawmy się jeszcze z mitem dotyczącym wyglądu butów ortopedycznych. Wiele firm , z którymi współpracuje sklep Szlachetne Zdrowie tworzy przepiękne buty ortopedyczne, które nie dość, że są dobrane konkretnie pod stopy dziecka, to każdy element może być spersonalizowany i przygotowany według marzenia dziecka !

buty korekcyjne dla dzieci

Lokalizacja sklepu Szlachetne Zdrowie

Sklep Szlachetne Zdrowie mieści się blisko ścisłego centrum miasta na ul. Słonimskiej 21 lok U2. Obok budynku znajduje się darmowy parking.

Pozdrawiam

MatkaŚledzi