Pierwsze trzy lata rozwoju dziecka to najważniejszy okres. Maluch rozwija mowę, wyobraźnię, myślenie przyczynowo- skutkowe, doświadcza wszystkiego sensorycznie, uczy się samoobsługi, poznaje emocje i interakcje społeczne. W tym czasie dziecko buduje fundament, który będzie bazą do jego dalszego rozwoju. Pomóż swojemu dziecku maksymalnie wykorzystać ten czas !

Najlepsza decyzja

Trzy pierwsze lata życia dziecka to także bardzo intensywny czas w życiu rodziców. Poród, połóg, urlop macierzyński, urlop rodzicielski to w wielkim skrócie pierwszy rok 🙂 A kolejne lata ? Niektóre mamy zostają w domu z dziećmi do momentu aż te pójdą do przedszkola. Jednak nie każda mama jest w stanie sobie na to pozwolić. Stajemy wtedy przed trudną decyzją, co dalej ? Opcji jest kilka- można zatrudnić nianię, prosić o pomoc babcię albo zdecydować się na żłobek. Decyzja nigdy nie jest prosta. Jednak wierzę, że każda rodzina podejmuje najlepszą decyzję z możliwych 🙂

żłobek szumilas

Czas na żłobek ?

Jeśli zdecydujecie się na żłobek polecamy Wam zapoznanie się z ofertą żłobka SZUMILAS. Założyły go Monika i Ela, które przez wiele lat pracowały razem w Stowarzyszeniu Pomocy Rodzinie i Dzieciom SZANSa. Tam stworzyły klub dla rodzin i świetlicę dla dzieci. Zdobyte doświadczenie pomogło im otworzyć własne miejsce – żłobek SZUMILAS .

” Zauważyliśmy, że jest mało żłobków, które rzeczywiście stawiają na jakość opieki nad maluchami, a to przecież najważniejszy czas w życiu człowieka 🙂 Tak zrodziła się myśl o założeniu naszego żłobka.”

Monika i Ela

Lata doświadczeń w pomocy białostockim rodzinom dały im solidny fundament do stworzenia bezpiecznego miejsca opartego na szacunku, życzliwości i zrozumieniu dziecka.

Wyjątkowe miejsce

Podczas naszego spotkania zauważyłam, że Szumilas to coś więcej niż żłobek. To wspólnota ludzi – wychowawców, rodziców i dzieci, którzy razem współpracują dla dobra maluchów. Razem wyznaczają oni wspólne cele, słuchają i wspierają się nawzajem.

Współpraca kadry i rodziców jest oparta na partnerstwie – wzajemnym słuchaniu, wymianie spostrzeżeń dotyczących dziecka i wspólnym szukaniu rozwiązań.

www.zlobekszumilas.pl

Wzajemna otwartość kadry i rodziców pomaga także w okresie adaptacji dziecka w żłobku, który trwa około miesiąc. W tym czasie rodzice są obecni w żłobku i stopniowo przekazują opiekę nad swoim dzieckiem w tempie dostosowanym do możliwości dziecka.

Współpraca z rodziną ma służyć jak najlepszej adaptacji dziecka do nowego miejsca, jakim jest żłobek. Zależy nam na zaaklimatyzowaniu się w żłobku dzięki spójności w działaniach.

www.zlobekszumilas.pl

Taka stała wymiana spostrzeżeń dotyczących dziecka umożliwia pracę nad jego rozwojem, zaspokojenie aktualnych potrzeb, a także odkrycie jego potencjału i ewentualne wczesne wykrycie deficytów, nad którymi należy pracować. Każde dziecko w żłobku jest traktowane bardzo indywidualnie, a wychowawca jest towarzyszem jego rozwoju.

Wychowawcy powinni do każdego dziecka podchodzić indywidualnie z poszanowaniem jego emocji, przeżyć i tego kim ono jest.

www.zlobekszumilas.pl

Dziecięcy świat w Szumilas

Żłobek Szumilas znajduje się w okolicy terenów leśnych, ma własny plac zabaw, drewniany domek i mini ogródek. W związku z tym dzieci codziennie wychodzą na podwórko, by obcować z przyrodą i wzmacniać odporność.

szumilas białystok

Ważne jest, aby zapewniając dziecku bezpieczeństwo pozwolić mu na swobodną , samodzielną eksplorację i doświadczanie otaczającego go świata.

www.zlobekszumilas.pl

Żłobek jest bardzo przestronny. Grupa składa się z 25 dzieci w wieku 1-3 lata. W sali panuje ład i porządek. Większość zabawek jest drewnianych. Na półkach widać wiele książek i zabawek edukacyjnych.

szumilas białystok żłobek

Posiłki dostarczane są przez białostocki catering z firmy Dietetyczny Kredens.

Kadra żłobka Szumilas

W żłobku Szumilas wszyscy wychowawcy mają odpowiednie kwalifikacje oraz predyspozycje emocjonalne. Wspólnie działają według ściśle określonego programu i przechodzą szkolenia w jednym nurcie. Raz w tygodniu cała kadra wychowawcza spotyka się, by wspólnie ustalać formy pracy z dziećmi, omówić sytuacje problematyczne i znaleźć najlepsze rozwiązania.

Naszą bazą do tworzenia programu Żłobka Szumilas są „Standardy pracy z dziećmi do lat 3” wypracowane przez grupę ekspertów pod kierunkiem Fundacji Rozwoju Dzieci im. Komeńskiego w Warszawie.

www.zlobekszumilas.pl

Rekrutacja

Żłobek Szumilas prowadzi aktualnie rekrutację na rok 2021-2022.

Jeśli jesteście zainteresowani koniecznie umówcie się na spotkanie ! 🙂

szumilas

Pozdrawiam

MatkaŚledzi