Wiosna i lato to idealny czas na plenerowe przyjęcia urodzinowe ! Gdy świeci słońce i wokół jest zielono to aktywności na świeżym powietrzu są najlepszą formą spędzania czasu. Wyobraźcie sobie takie miejsce – hamaki rozwieszone pomiędzy drzewami, piękna łąka, śpiew ptaków… A dzieci? One w tym czasie poznają przyrodę, obcują z konikami, grają w grę terenową albo poznają tajniki prawidłowego rozpalania ogniska. Czujecie to? My baaardzo 🙂 A znajdziecie to na Ranczo Żuki40.

Gdzie zorganizować urodziny dla dziecka?

Odwieczne pytanie, które zadaje sobie każdy rodzic, gdy zbliża się data urodzin dziecka. Ja mam tą rozkminę aż 5 razy w ciągu roku:) Dodatkowo w zależności od wieku, płci i pogody mam inne pomysły:) Jesienią i zimą prym wiodą sale zabaw, parki trampolin, tory gokartowe itp. Zdarzyło się nam zorganizować urodziny na białostockim lodowisku, a jako goście byliśmy na zimowych urodzinach w lesie, gdzie główną atrakcją było ognisko i ciepła herbata:)

Letnio-wiosennym dzieciom zawsze podrzucam propozycje organizowania przyjęcia w plenerze. A w tym roku znalazłam świetne miejsce! Ranczo Żuki40!

urodziny w plenerze

Poznajcie Ranczo Żuki40

W okolicach Białegostoku nie ma drugiego takiego miejsca. Wyczuwa się tam wielką miłość do przyrody, natury i zwierząt. Słychać śpiew ptaków, widać przelatujące bociany i spacerujące koniki.

A jak wygląda miejsce na przyjęcie? Stoły rozstawione są w zacienionym lasku, pomiędzy pniami rozwieszone są hamaki i huśtawki, a w niedalekiej odległości miejsce na ognisko.

przyjęcie urodzinowe

Dzieci mają do wyboru leśny plac zabaw, kuchnie błotną, drewniany domek ze zjeżdżalnią, dużą piaskownicę, tyrolkę i hektary trawy do biegania.

urodziny dziecka

Konie na Ranczu Żuki40

Jedną z głównych atrakcji tego miejsca są konie. Podczas spotkania można poznać ich imiona, wiek, usłyszeć ciekawe historie i nauczyć się obcowania z nimi. Wbrew pozorom istnieje sporo zasad, które pomagają właściwie zachowywać się przy koniu. Pan Paweł – właściciel rancza, wszystko dokładnie tłumaczy. Po zaznajomieniu się z tymi pięknymi zwierzętami, pod opieką Pana Pawła, chętne dzieci mogą przejechać się na koniku. Często jest to ich pierwszy raz w życiu…

„Konie pojawiły się na naszym podwórku już w 1998 roku, jednakże dopiero teraz, oficjalnie otwieramy się na gości i zapraszamy Was do odwiedzania naszej malowniczej krainy, która wcześniej pozostawała poza zasięgiem ludzkiego wzroku, a teraz nareszcie możecie rozkoszować się jej urokami i kameralną atmosferą.”

właściciele rancza
koniki dla dzieci

Atrakcje na Ranczu Żuki40

W dzisiejszych czasach już same obcowanie z przyrodą jest najlepszą atrakcją. W związku z tym, żeby umilić czas dzieciom, które jak wiadomo szybko się nudzą, na ranczu można zorganizować:

 • niezwykłe ognisko, które zaczyna się od wspólnego poszukiwania patyków, a kończy prawidłowym zasypywaniem paleniska,
 • poszukiwanie skarbu w formie gry terenowej, która angażuje nie tylko najmłodszych,
 • przejażdżkę konną połączoną z ciekawostkami dotyczącymi tych zwierząt,
nauka jazdy konnej
 • pokaz sztuczek magicznych, które rozbawią zarówno dzieci jak i dorosłych,
pokaz sztuczek magicznych
 • malowanie na foliach rozciągniętych pomiędzy drzewami.

Podczas urodzin udało nam się skorzystać z opisanych atrakcji. Z pewnością opcji do wyboru jest znacznie więcej. Przecież każdy lubi co innego. Na Ranczu Żuki40 można jeszcze zaplanować:

 • puszczanie baniek małych i dużych,
 • szalone skoki na dmuchańcach,
 • skręcanie balonów,
 • szalone animacje,
 • dzikie tańce,
 • ciekawą wyprawę na łąkę i lekcję przyrody
 • i wiele innych…

Nasze wrażenia

Ranczo Żuki40 to bardzo wyjątkowe miejsce na mapie Województwa Podlaskiego. Właściciele są niezwykle przyjaźni i otwarci na gości. Ich miłość do przyrody i zwierząt przenika wszystkich przebywających tam ludzi.

Wróciliśmy naładowani pozytywną energią, z porządnym zapasem witaminy D3 i niezwykłymi wspomnieniami. Dzieci pierwszy raz w życiu mogły pojeździć na koniu i porządnie wybiegać się na świeżym powietrzu.

Jesteśmy pewni, że nie jest to nasz ostatni raz na Ranczu Żuki40. Będziemy tam wracać z wielką przyjemnością. Już myślimy o zorganizowaniu tam spotkania integracyjnego grupy przedszkolnej naszych maluchów 🙂

TUTAJ znajdziecie ich na Facebooku.

Polecam.

MatkaŚledzi