Z roku na rok przybywa w naszym otoczeniu dzieci. Maluchów jest coraz więcej zarówno w rodzinie jak i wśród znajomych. Jak wiecie, już czwarty raz organizowaliśmy chrzciny, ale tym razem padł rekord 🙂 Jak się okazało, że na liście gości liczba dzieci zbliżyła się do 20 !!! , to zaczęliśmy poważnie myśleć o animacjach. I tak poznaliśmy Asię i jej Tęczowy Kuferek– Zwariowany świat animacji dla dzieci.

Zwyczajnie niezwykła.

Asia to mama Oli i Zosi, żona Daniela, właścicielka psa Fuksa. Z wykształcenia matematyk, z zawodu handlowiec, a z zamiłowania animator. Kocha czerwony i zielony. Mówi o sobie, że jest w miarę normalna. Jednak po spotkaniu twierdzę, że jest raczej z tych szalonych. Znajomi mówią, że jest przysłowiową „matką polką”, bo wszystko co robi, robi z myślą o dzieciach. Na podwórku wołają na nią ciocia, a w bagażniku zamiast zapasowego koła znajdziesz u niej hula hop.

Asia należy do tego grona szczęśliwców, którym udało się w życiu odnaleźć swoją pasję. Praca z dorosłymi to nie jej klimaty. Animacja jest jej przeznaczeniem i jest szczęśliwa kiedy może pracować z dziećmi. Robi to co kocha, czyli daje radość dzieciom i chwilę wytchnienia rodzicom.

tęczowy kuferek

Jak się okazało, animacją zajmowała się od zawsze. Z początku nawet nieświadomie. Była po prostu ciocią, która lubiła pobawić się z dziećmi. Umiała rozbawić, potańczyć, powygłupiać się, namalować robota i przy tym wszystkim dobrze się bawić. To ona na imprezach rodzinnych zawszę miała w samochodzie kuferek rzeczy do zwalczania dziecięcej nudy. Ciągle ma głowę pełną pomysłów, a do tego nieodłącznie uśmiech, radość i energię 🙂

animacje białystok

Animacje

Czym właściwie jest taka animacja ? Zwyczajna definicja brzmiałaby pewnie tak – to zabawy integracyjne i rywalizacyjne, skręcanie balonów, malowanie twarzy, bańki mydlane, zabawy plastyczne, klocki, puzzle, origami, tańce animacyjne, albo konkursy z nagrodami.

Co na to Tęczowy Kuferek….

Animacja to sztuka zarażania uśmiechem – taki właśnie jest mój zwariowany świat wypełniony muzyką i wszystkimi kolorami tęczy.

Asia

Animator

Wielką cechą dobrego animatora jest umiejętność improwizacji i odnalezienia się w każdej sytuacji. Asia obserwuje dzieci i dopasowuje się do zaistniałej sytuacji.

Kiedy widzi, że zaczyna się wkradać nuda, to reaguje i zmienia zabawę. Gdy nie ma wśród dzieci chęci na malowanie, to może bańki lepiej się sprawdzą. Jeśli w grupie przeważają chłopcy, to robi więcej zabaw ruchowych, żeby rozładować ich energię. A jak widzi, że dzieci mają jeszcze ochotę na wspólny czas, to zaproponuje coś dodatkowego. Taka jest Asia i jej Tęczowy Kuferek 🙂

Ja jestem od dawania tej iskierki dzieciom.

Reszta jest już w ich rękach.”

Asia

Animator jest dla dzieci

Podczas animacji warto zwrócić uwagę na kontakt dzieci z animatorem i odwrotnie. Animator jest dla dzieci i to one mają się dobrze bawić. Nasze bawiły się wyśmienicie 🙂 Do dziś wspominają zamykanie w bańce mydlanej !!! Ja sama byłam w szoku, że można zrobić coś takiego 🙂

animacje białystok

Dzieci są szczere i jak coś im się nie podoba to powiedzą, a jak są szczęśliwe to to widać i słowa są zbędne”

Asia

Byłam zachwycona animacjami Asi z Tęczowego Kuferka. Prawdę mówiąc byłam nastawiona na „oklepane” zabawy, a ona ze zwyczajnych baniek zrobiła pokaz magiczny, a z tęczowej chusty spacer po kałużach metr nad ziemią !!

tęczowy kuferek

Moje animacje są po prostu nieco inne, bo mam wszystko testowane na własnych dzieciach. One się nie szczypią i jak coś mama wymyśla nudnego, to mi to mówią.”

Asia

Subtelne malowanie

Myślę, że cechą szczególną animacji Tęczowego Kuferka jest bardzo oryginalne i subtelne malowanie twarzy i ciała. Ja z początku byłam sceptycznie nastawiona do malowania, jednak Asia bardzo mnie zaskoczyła swoimi pracami 🙂 A dzieci… No cóż, poszły spać bez kąpieli bo chciały pokazać w przedszkolu namalowanego robota i rekina:) Czy potrzebna lepsza rekomendacja ? 🙂

„Maluję tak, jakbym chciała, aby moje dzieci były pomalowane.

Asia

Pamiętajcie, że przed wyborem animatora warto jest zapytać o wykorzystywane materiały, farby i ich atesty. Jest to szczególnie ważne przy dzieciach.

Asia ciągle się szkoli w malowaniu i bierze udział w ciekawych projektach 🙂 Jednym z nich było malowanie z zamkniętymi oczami. Myślę, że poszło jej bardzo dobrze 🙂 Brawo Asia !

Tęczowy Kuferek

Na koniec uraczę was historią powstawania nazwy Tęczowy Kuferek. Zaczęło się od wywiadu wśród rodziny i znajomych, jak postrzegają Asię. Padało wiele odpowiedzi, w których pewne przymioty się powtarzały. Pisali, że zwariowana, kolorowa, opiekuńcza, kocha dzieci, uśmiechnięta itp. Tak powstało kilka propozycji nazwy. Później kolejna ankieta wśród rodziny i znajomych i gotowe.

I tak Tęczowy, bo Asia i jej animacje są właśnie kolorowe jak tęcza, a Kuferek

„Ja jestem taka ciotka, a ciotki mają kuferki”

Asia

Podsumowując naszą przygodę z Tęczowym Kuferkiem należy dodać, że dzieci bawiły się świetnie, a ich rodzice korzystali z czasu dla siebie, chociaż pewnie sami chętnie zostaliby zamknięci w ogromnej bańce 🙂 Impreza skończyła się nadzwyczaj późno, a obsługa sali nawet nie wystawiła swojego kącika zabaw.

Więc na pytanie, czy warto zainwestować w takie urozmaicenie rodzinnej imprezy odpowiadamy, że warto 🙂 A przy kolejnych chrzcinach Tęczowy Kuferek jest razem z nami 😉

 

Ps: Wiedzieliście, że tęcza to odwrócony uśmiech ?? Ja do spotkania z Asią nie wiedziałam 🙂

 

Pozdrawiam

MatkaŚledzi