Buduj z klocków, buduj więzi. Klockolandia

Zimowe wieczory

Zima coraz bliżej, a z nią znane wszystkim długie, zimowe wieczory. W tym okresie do łaski wracają zakurzone w lecie puzzle, gry planszowe i ukochane klocki.  Ze wszystkich zabawek jakie mamy w domu, klocki cieszą się zdecydowanie największym zainteresowaniem.

Hitem jest oczywiście nieśmiertelne Lego. My jesteśmy akurat po etapie DUPLO, chociaż zdarzają nam się jeszcze okresowe powroty. Aktualnie rozwijamy kreatywność z zestawami Lego Classic.

Jednak coraz bardziej doceniam też inne klocki, które udało nam się do tej pory przetestować. Mamy już konstrukcyjne klocki Clics , mini waffle czyli tzw. “ciche klocki”, Plus-plusy, słomki do budowania przestrzennego, kulodrom do tworzenia tuneli dla kulek, klocki drewniane i piankowe.

Zawsze jednak potrzebne są przynajmniej 2 zestawy takich klocków, tym bardziej przy trójce dzieci:) KLOCKOLANDIA wyszła na przeciw naszym potrzebom !

Świat miliona klocków

Klockolandia pojawiła się na mapie Białegostoku stosunkowo niedawno.  Katarzyna i Grzegorz – twórcy tego wyjątkowego miejsca, tak je opisują:

“KLOCKOLANDIA to kreatywna, a zarazem edukacyjna sala dla dzieci, w której dobra zabawa łączy się z twórczym myśleniem. Wypełniona jest tysiącem klocków o rozmaitych kształtach, przeróżnej wielkości i wielorakiej strukturze dostosowanych do potrzeb i upodobań dzieci w każdym wieku.”

Do dyspozycji małych budowniczych są trzy sale pełne klocków – małych, dużych, drewnianych, plastikowych, na magnes, wciskanych, wkręcanych itp. Większość z nich widziałam pierwszy raz w życiu. Nie sądziłam, że jest aż tak szeroki wybór klocków .

Wiele możliwości.

Pierwsza, największa sala pełna jest dużych klocków. Można z nich budować domy z oknami, mury obronne, kanapę do siedzenia, i właściwie wszystko co podsunie nam wyobraźnia.

klockolandia

Są tu także klocki magnetyczne Jolly Heap.

magnes

klocki na magnes

Klocki piankowe o różnych rozmiarach i kształtach.

klocki

“Mamo schowałem się, szukaj”

“Koła autobusu kręcą się”

A na stanowiskach do pracy twórczej czekają kubełki z klockami, rurkami, klocki drewniane, a obok kreatywne wagony.

Druga sala pełna była klocków Lego.  Stefan odleciał ! 🙂

Dla małych konstruktorów samochodów i mechaników jest też zjeżdżalnia, gdzie można testować prędkość pojazdów lub organizować zawody 🙂 Wspaniały pomysł !

klockolandia

Były też klocki, których do tej pory nie znaliśmy. Święta tuż ,tuż więc dobrze jest spróbować wszystkich dostępnych klocków i wybrać najlepsze na prezent 🙂

klocki

klocki

tablica magnetyczna

Jesteście ciekawy trzeciej sali ? W niej królują drewniane zabawki. Jest drewniana kuchnia, garaż, parking, wielka plansza, rakieta kosmiczna, domki i wiele innych…  Ponieważ coraz bardziej doceniam wartość drewnianych zabawek, taka sala całkowicie mnie urzekła.  Wiadomo, że takie zabawki nie należą do najtańszych i nie każdy jest w stanie sobie na nie pozwolić, tym bardziej chylę czoła właścicielom  za stworzenie takiego miejsca.

klockolandia

klockolandia

KLOCKOLANDIA

rakieta drewniana

klockolandia

Bawiliśmy się wspaniale. Cały czas towarzyszyłam dzieciom i spędziliśmy razem świetnie czas. Obiema rękami podpisuję się pod słowami, które znalazłam na ich oficjalnej stronie internetowej.

“Klockolandia to miejsce, gdzie rodzice aktywnie uczestniczą w zabawie z dzieckiem i budują nie tylko konstrukcje z klocków, ale też więzi.”

Wszystkim będzie blisko.

Klockolandia mieści się przy ulicy Wesołej. Bliskość centrum to duże udogodnienie i wszyscy mają blisko 🙂 Od razu przypominam, że jest to ulica jednokierunkowa, więc należy wjeżdżać od ul.Zwierzynieckiej.  Z prawej strony jest bezpłatny parking.

 

Zainteresowanych odsyłam do cennika. Chociaż najlepiej przychodzić w poniedziałki bo można bawić się bez limitu czasowego za 20 zł 🙂

Z dodatkowych informacji dodam, że sala mieści się na 1 piętrze, dzieci bawią się w skarpetkach, a na miejscu można kupić m.in. wodę i kawę 🙂 W swojej ofercie Klockolandia ma także organizację urodzin i jest  do tego przygotowana oddzielna sala.

Katarzyna i Grzegorz prowadzą także salę zabaw Tropico w Ełku i Centrum Twórczego Rozwoju Dziecka i Rodziny “Zacisze”.

Pozdrawiam

MatkaŚledzi

1 Comment

  1. Byłem z dwójką maluchów. Fajne miejsce. Płaci się za dzieci. Opiekun wchodzi bez dodatkowych kosztów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

© 2020 matka śledzi

Theme by Anders NorenUp ↑