Czy tylko ja się zastanawiam kiedy minął kolejny tydzień? 🙂 Przy trójce dzieci mój czas jakoś przyspiesza 🙂 Chociaż podejrzewam, że pewnie wszystkim pędzi jak szalony 🙂  Z jednej strony to dobrze, bo szybciej nadejdzie wiosna :] Albo przynajmniej mam taką nadzieję. U nas adidasy już wyjęte, kurtki przygotowane, koła w rowerach napompowane i czekamy na chociaż +12C.

A jak u Was mija oczekiwanie na wiosnę 🙂 ? Może najbliższy weekend trochę umili ten czas 🙂

SOBOTA 09.03.2019 r.

1.Sobotnie poranki dla maluszków, PAPROTKA , godz. 10.00

Zapraszamy rodziców z dziećmi (2 – 3 lata) na ogólnorozwijające zajęcia w Paprotce.

Pojawią się elementy muzyczne, plastyczne, zabawy sensoryczne oraz czas na swobodną zabawę w przestrzeni przedszkolnej. Rodziców zapraszamy do wspólnej zabawy 🙂

2. Miłość i wychowanie czyli metody wychowawcze w praktyce, godz. 09.00

Zapraszamy na warsztaty z Jarkiem Żylińskim. Podczas warsztatów zajmiemy się tym, co w wychowaniu jest obecne codziennie – czyli metodami wychowawczymi – jak najbardziej w praktyce. Będziemy przyglądali się temu, jak uczą się dzieci, co je motywuje, co wprawia w działanie.

3. RODZINKApl w Fabryce Misia, godz. 10.00

Poróbmy coś razem! Czyli wesoła zabawa i animacje, które zaangażują nie tylko dzieci ale i rodziców! Dzieci są najszczęśliwsze, gdy rodzice się z nim bawią! A rodzice to najlepsi animatorzy dla swoich dzieci!
Pokaz MAGII w cenie biletu! Zapraszamy całe rodzinki! 😁👨‍👩‍👧‍👦🍭

Psi Patrol + Miś = rodzinny weekend w Fabryce Misia ❤️🐻👨‍👩‍👧‍👦
Już w najbliższy weekend (9-10 marzec) zapraszamy na spotkanie z bohaterami super drużyny 🐕🐩

💃🕺Nauka tańca

💫🤹‍♂️🎭Występ magica

Wszystkie atrakcje w cenie biletu wstępu 🎫:
21 zł – 1 godzina zabawy / 1 dziecko
29 zł – 2 godziny zabawy / 1 dziecko
33 zł – bez limitu / 1 dziecko
*za wstęp płacą tylko dzieci

4. Zajęcia dla maluszków, godz. 11.00

Zapraszam na zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci 1-3 lat (umownie, nie jest to sztywna zasada). Spotkania przeznaczone są dla rodziców z dziećmi. Na zajęciach będą elementy muzyki (taniec,śpiew, naśladowanie,czasem piosenki w j.angielskim), sensoryki, plastyki (wspólne prace), wykorzystamy sprzęt rehabilitacyjny i trochę razem się postymulujemy, poćwiczymy w formie zabawy. Chodzi głownie o wspólnie spędzony czas z dziećmi i rodzicami, adaptacje przed pójściem do przedszkola do zajęć w grupie, wszystko na luzie, dzieci nie musza wykonywać wszystkich zadań, spokojnie mogą sobie odkrywać przestrzeń. Zajęcia raczej będą przystosowane dla dzieci chodzących, aczkolwiek nie jest to wymóg i można próbować przyjść z młodszymi dziećmi, sami zdecydujecie, czy to jest coś dla Was .Na razie zajęcia będą odbywały się 1 raz w tyg, jeśli będzie duże zainteresowanie i spodobają Wam się takie nasze spotkania to z czasem zrobimy więcej grup. Więcej szczegółów po dołączeniu do grupy. ZAPRASZAM SERDECZNIE

5. Zajęcia sportowe dla rodziców z dziećmi, godz 16.00, 

To zajęcia ogólnorozwojowe, rozwijające koordynację ruchową, z akcentem gry w piłkę nożną i zabawy zespołowe. Celem zajęć jest profilaktyka i integracja oraz pogłębianie więzi rodzinnych przez wspólnie spędzony czas.
Zajęcia prowadzone będą cyklicznie w soboty, rozpoczynając od 9 lutego 2019 r., a kończąc 8 czerwca 2019 r.
Zajęcia będą odbywać się w sali gimnastycznej przy ul. Ciepłej 32.
Osoby chętne proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego jednego na rodzinę. Imię i wiek dziecka, które będzie uczestniczyło w zajęciach, należy podać w polu „uwagi”.
Link do rejestracji 5- 9 lat:
http://rodzina.bialystok.pl/wydarzenia/680/zajecia-sportowe-dla-rodzicow-z-dziecmi-w-wieku-5-9-lat/#rezerwacja
Link do rejestracji 10- 13 lat:
http://rodzina.bialystok.pl/wydarzenia/681/zajecia-sportowe-dla-rodzicow-z-dziecmi-w-wieku-10-13-lat/#rezerwacja

6. Warsztaty modelarskie, godz 16.00

Zapraszamy na zajęcia wszystkich zainteresowanych: dzieci, młodzież i dorosłych. Można posklejać, popatrzeć, porozmawiać, poradzić się, poplotkować … W tym roku koncentrujemy się na konkursach, czyli kończymy modele, dopieszczamy je i jeździmy na konkursy z których wracamy z medalami.

7. Białostocki Teatr Lalek – Kulki, godz. 15.00

Zapraszamy najmłodszych na wyprawę w świat kolorowych kulek, które niczym atomy tworzą tajemnicze materialne krainy. W wielości barw i plątaninie dźwięków pojedyncze kuliste elementy łączą się w zadziwiające kompozycje wzbogacając tym samym teatralny wszechświat.

Czy w tak wielobarwnej rzeczywistości, poznając i oswajając otoczenie, łatwo odnaleźć prawdziwego przyjaciela?

My już byliśmy na Kulkach. Zapraszamy do naszej recenzji TUTAJ.

8. Białostocki Teatr Lalek – Cudowna Lampa Alladyna, godz. 16.00

“Cudowna Lampa Aladyna” jak każda klasyczna baśń ma tyle wersji, ilu opowiadaczy. My pokusiliśmy się o tekst największego polskiego czarodzieja teatru lalek – Jana Wilkowskiego.

Baśń naszego Bajarza skrzy się dowcipem, obdarowuje szczodrze mądrościami i zaskakuje niezwykłymi zwrotami akcji. A jeśli dodać do tego szczyptę pachnących egzotyką, kolorowych przypraw, o jakie zatroszczyli się nasi węgierscy Twórcy – otrzymamy pewny przepis na piękną, niezapomnianą i magiczną baśń.

 

NIEDZIELA 10.03.2019 r.

1.Tajemniczy artysta na Dworze Branickiego. Rodzinna niedziela w Ratuszu, godz. 12.00

Spotkania dla rodzin z dziećmi w wieku 7-12 lat.
Pałac Branickich to najbardziej okazała budowla w Białymstoku. Rozbudową rodzinnej rezydencji zajął się w XVIII w. Jan Klemens Branicki, który był również właścicielem miasta. Sprowadził on do Białegostoku architektów, inżynierów, malarzy i rzeźbiarzy, którzy pracowali nie tylko na dworze Branickich, ale także przy wielu projektach budowlanych w samym mieście.

Pośród nich był malarz Augustyn Mirys, który pozostawił ślad artystycznej działalności w jednym z białostockich kościołów, zwanym przez białostoczan białym kościołem. Drugi ślad prowadzi do białostockiego Ratusza… Podążając tym tropem dowiemy się jakie plany rozbudowy Białegostoku miał jego ówczesny właściciel i co z ich realizacji przetrwało do dziś. Podsumowaniem będzie quiz.

Czas trwania zajęć ok. 90 min.
Liczba uczestników w grupie: 15 osób.
Koszt: 10 zł – dziecko, 5 zł – opiekun, z Kartą Dużej Rodziny 2 zł – dziecko, 2 zł – opiekun.
Informacje i zapisy: 85 740-77-41, 509 336 740.

2. Bajkowe Poranki w Pijalni Czekolady, godz. 10.30, wstęp wolny

Aktor Teatru Dramatycznego: Dawid Malec przeczyta dzieciom fragmenty książki „Historyjki dla małych uszu” – autorstwa Joanny Wachowiak.

Przyjazne, zabawne i pouczające opowiadania, których z pewnością wysłuchają wszystkie małe uszy. O gwiazdce z nieba, która miała spełnić marzenie motyla cytrynka. O orle, który uczył się fruwać. O osach, które nie mogły zrozumieć, dlaczego trzmiel ma tylu przyjaciół. O nowych zabawkach szczurka Chrupka. O kotku, który się przekonał, dlaczego warto się uśmiechać.

3. Rodzinna Niedziela w Skansenie – Ptasie domki, godz. 12.00

Na początku lutego budowaliśmy w skansenie karmniki. Tym razem każda z rodzin otrzyma zestaw drewnianych elementów, z których wspólnymi siłami zbuduje budkę lęgową. Budki będą miały otwory o średnicy około 3 centymetrów co oznacza, że staną się idealnym mieszkaniem na przykład dla sikorek. Ptasie domki można będzie zabrać ze sobą, a wszystkich tych którzy po pracy lubią się posilić przy ognisku, zachęcamy do przyjścia z prowiantem.

Koszt: 10 zł/os.
Czas trwania: ok. 60 min. (bez ogniska)
Dojazd: BKM linia 102 (przystanek Zajazd)
Zapisy: tel. 509 336 816, e-mail: edukacja@pmkl.pl

4. Twórcza Niedziela – Warsztaty Plastyczne, godz. 13.00

Zajęcia z elementami sensoplastyki. Wspólnie wykonamy masy plastyczne z zastosowaniem wyłącznie naturalnych składników. Stworzymy kreatywny bałagan i damy ujście naszym emocjom. Rozbudzimy zmysły i pozwolimy naszym dłoniom (a może i stopom) zanurzyć się w aksamitnych masach.Zajęcia dla dzieci w każdym wieku.

5. Filmowe Poranki: Bajeczki Maszy, cz. 4, godz. 10.30

Słynna z serialu „Masza i Niedźwiedź” sympatyczna maleńka Masza w zabawny sposób przedstawia znane bajki w zupełnie nowych wersjach, mieszając wątki i postaci. Urocza animacja, zaskakujące zwroty akcji, oryginalne zakończenie i niespodziewany morał to mieszanka, która zaciekawi i rozbawi widzów w każdym wieku!

Projekcję Filmowych Poranków poprzedzają atrakcje w holach kin oraz konkursy i zabawy na sali kinowej.

6. Białostocki Teatr Lalek – Cudowna Lampa Alladyna, godz. 11.00

“Cudowna Lampa Aladyna” jak każda klasyczna baśń ma tyle wersji, ilu opowiadaczy. My pokusiliśmy się o tekst największego polskiego czarodzieja teatru lalek – Jana Wilkowskiego.

Baśń naszego Bajarza skrzy się dowcipem, obdarowuje szczodrze mądrościami i zaskakuje niezwykłymi zwrotami akcji. A jeśli dodać do tego szczyptę pachnących egzotyką, kolorowych przypraw, o jakie zatroszczyli się nasi węgierscy Twórcy – otrzymamy pewny przepis na piękną, niezapomnianą i magiczną baśń.

7. Białostocki Teatr Lalek – VIRGINIA WOLF, godz. 16.00

„Virginia Wolf” to spektakl stworzony według „picturebook’a”, czyli książki obrazkowej  dla dzieci, napisanej przez Kyo Macleara i ilustrowanej przez Isabelle Arsenault. To wzruszająca historia sióstr Virginii i  Vanessy. Opowieść o wielkiej miłości rodzeństwa, która jest w stanie wygrać z chorobą.

“Pewnego dnia moja siostra obudziła się zmieniona w wilka”.

Virginia oswaja wilka symbolizującego przygnębienie i melancholię, które rosną do tego stopnia, że ​​Virginia nie potrafi ich już samodzielnie kontrolować. Zmienia się magicznie nie do poznania. Miłość jednak zawsze zwycięża.

Przedstawienie bez słów, wykorzystuje techniki lalkowe, środki teatru wizualnego i ożywionej formy.

 

Pozdrawiam

MatkaŚledzi