Macie już plany na weekend ? My mamy ! Na pierwszym miejscu jest spacer po parku, testowanie nowej hulajnogi z Decathlonu i  gofry 🙂 Pogoda ma nas jutro rozpieszczać, bo zapowiada się całe 12 C !! Jeśli taka temperatura jeszcze Was nie satysfakcjonuje, to zapraszam do zajawki, tam znajdziecie parę ciekawych propozycji na dobre spędzenie czasu z dziećmi 🙂

SOBOTA 23.03.2019

1.Sobotnie poranki dla maluszków, PAPROTKA , godz. 10.00

Zapraszamy rodziców z dziećmi (2 – 3 lata) na ogólnorozwijające zajęcia w Paprotce.

Pojawią się elementy muzyczne, plastyczne, zabawy sensoryczne oraz czas na swobodną zabawę w przestrzeni przedszkolnej. Rodziców zapraszamy do wspólnej zabawy 🙂

2. Mamy przy kawie – spotkania dla mam z dziećmi, godz. 10.00

„Mamy przy kawie” to rozwojowe spotkania dla Mam z dziećmi, które prowadzone są przez specjalistę. Obecne na nim są: Mamy, Dzieci, kawa, herbata, rozmowa, atmosfera otwartości oraz wiedza.

Jest czas na podzielenie się doświadczeniem własnym, poznanie perspektywy innych Mam oraz specjalisty.
Jest czas na refleksję nad sobą, swoim macierzyństwem, relacjami, które zyskują nową jakość po pojawieniu się w naszym życiu Dziecka.
Jest czas, aby popatrzeć na swoje Dzieci jak zachowują się w nowym otoczeniu, wśród innych Mam i Dzieci. Jest przestrzeń do zabawy dla Dzieci i nawiązywania nowych relacji.

Jakie tematy poruszymy?
– budowanie bliskości, komunikacja, dziecięce i dorosłe emocje, wspieranie rozwoju Dziecka, budowanie poczucia własnej wartości, stawanie się Mamą, dbanie o swoje potrzeby

UWAGA!
Obowiązują zapisy (w wiadomości prywatnej do Klubokawiarnia “Stykówka”)

Cena: 30zł (w tym kawa lub herbata oraz bezpłatna bawialnia w trakcie spotkań)

3. Sobota Rodzinna – Do pracy Rodacy, godz. 11.00

Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat do Muzeum Historycznego w Białymstoku na zajęcia interaktywne w ramach Soboty Rodzinnej. Uczestników spotkania czeka nie lada wyzwanie! Dzięki wyjątkowym, interaktywnym zajęciom, przeniosą się do przełomu XIX i XX wieku, by przekonać się, jakie zadania codzienne czekały do wykonania służbę w domu mieszczańskim.

Czas trwania zajęć – 90 min.
Koszt: dzieci 10 zł od osoby (z Kartą Dużej Rodziny – 2 zł od osoby), opiekunowie 5 zł od osoby (z Kartą Dużej Rodziny – 2 zł od osoby)
Wiek uczestników – 6-12 lat
Maksymalna ilość dzieci – 20 osób

4. Zajęcia dla maluszków, godz. 11.00

Zapraszam na zajęcia ogòlnorozwojowe dla dzieci 1-3 lat. (umownie, nie jest to sztywna zasada).

Spotkania przeznaczone są dla rodziców z dziećmi. Na zajęciach będą elementy muzyki (taniec,śpiew, naśladowanie,czasem piosenki w j.angielskim), sensoryki, ćwiczenia motoryki małej, plastyka(wspólne prace),wykorzystamy sprzęt rehabilitacyjny do stymulacji, poćwiczymy w formie zabawy. Chodzi głównie o wspólnie spędzony czas z dziećmi i rodzicami, adaptacje przed pójsciem do przedszkola do zajęć w grupie.

ul.Transportowa 2c lok.5(w miejscu English kids club) tj. Nowe Miasto.

Czas trwania zajęć to 45 min- 1h

Koszt zajęć = 30 zł.

W celu zapisu kontakt z Kasia Tutak ( na fb) albo z zamkniętą grupą na fb https://www.facebook.com/groups/573386463128659/about/

Ze sobą zabieramy tylko uśmiech, reszta materiałów będzie dostepna na miejscu.

5. Moje dziecko w szkole, godz. 14.00

Zapraszamy rodziców na kolejne spotkanie Szkoły dla Rodziców działającej przy Szkole Podstawowej Mozaika, które odbędzie się w ramach Dni Otwartych szkoły. Podczas tych warsztatów poznamy jakie zmiany zachodzą w rozwoju dziecka w wieku wczesnoszkolnym. Warsztat będzie dotyczył obszarów takich jak funkcjonowanie emocjonalne, społeczne oraz poznawcze dziecka w wieku 7-11 lat. Jakie są kluczowe zadania rozwojowe w tym wieku? Jak wspierać potrzeby dziecka wczesnoszkolnego i co pomaga w ich zaspakajaniu?

MIEJSCE: Niepubliczna Szkoła Podstawowa Mozaika, ul. Mickiewicza 11, lok. 2 w Białymstoku
GODZINY: 14:00-16:00
CENA: 40zł / warsztat (rodzice spoza Mozaiki), 30zł / warsztat (rodzice dzieci z Mozaiki)
ZAPISY i INFORMACJE: fundacja.grawklasy@gmail.com
Numer konta do przelewu opłat za warsztaty: 58 1750 0012 0000 0000 3715 9468
W tytule przelewu prosimy wpisać swoje nazwisko i datę warsztatu, w którym chcecie uczestniczyć.
Warsztaty ruszają przy minimalnej liczbie 6 uczestników.

6.  Warsztaty modelarskie, godz 16.00

Zapraszamy na zajęcia wszystkich zainteresowanych: dzieci, młodzież i dorosłych. Można posklejać, popatrzeć, porozmawiać, poradzić się, poplotkować … W tym roku koncentrujemy się na konkursach, czyli kończymy modele, dopieszczamy je i jeździmy na konkursy z których wracamy z medalami.

7. Białostocki Teatr Lalek , godz. 14.00, 16.00, 18.00

W ten weekend BTL proponuje głównie spektakle dla rodzin i młodzieży – “Piękna i Bestia”, “Obrazki z wystawy”, “Biegun” . Opis TUTAJ.

NIEDZIELA 24.03.2019

1. Bajkowe Poranki w Pijalni Czekolady, godz. 10.30, wstęp wolny

Aktorzy Teatru Dramatycznego: Arleta Godziszewska, Jolanta Borowska i Marek Cichucki przeczytają dzieciom fragmenty książki “Hobbit” – autorstwa J.R.R. Tolkiena

Pełne magii i przygód wspaniałe preludium do „Władcy Pierścieni”. Bilbo Baggins to hobbit, który lubi wygodne, pozbawione niespodzianek życie, rzadko podróżując dalej niż do swojej piwnicy. Jego błogi spokój zostaje jednak zakłócony, gdy pewnego na jego progu pojawia się czarodziej Gandalf z gromadą krasnoludów, by porwać go na prawdziwą przygodę. Wszyscy wyruszają po wielkie skarby strzeżone przez Smauga Wspaniałego, wielkiego i bardzo niebezpiecznego smoka. Bilbo niechętnie dołącza do ich misji, nie zdając sobie sprawy, że w drodze do Samotnej Góry spotka zarówno magiczny pierścień, jak i przerażające stworzenie zwane Gollumem.

„Oszałamiająca opowieść o wielkiej przygodzie, wypełniona napięciem i zaprawiona subtelnym humorem, któremu nie sposób się oprzeć.” – New York Times Book Review
(źródło opisu: materiały wydawnictwa)

2. Zapraszamy na Warsztaty Świąteczne. Ozdoby Wielkanocne, godz. 11.00

Zapraszamy na warsztaty świąteczne. Ozdoby Wielkanocne. Będziemy tworzyć ozdoby, metoda decoupage, ozdoby styropianowe, drewniane i inne. Zapraszamy.

3. Wietrzenie Dziecięcej Szafy,  godz. 11.00

Zapraszamy do Krainy Smyka na Wietrzenie Dziecięcej Szafy.

Jest to impreza cykliczna, której główną ideą ma być możliwość sprzedaży oraz zakupu ubranek oraz dodatków dziecięcych zarówno dla chłopca jak i dziewczynki.
Jeśli chcesz za przystępną cenę skompletować wiosenną garderobę swojego dziecka, jest to impreza idealna dla Ciebie. Na stoiskach znajdziesz rzeczy używane, ale na pewno trafią się też nowe perełki, czyli wszystko to czego nasze maluchy nie zdążyły założyć bo wyrosły. W myśl zasady ‚Zero Waste’.
Miejsce imprezy wybraliśmy nieprzypadkowo. W czasie gdy Ty będziesz przeglądać to co dla Ciebie przygotowaliśmy, Twoje dziecko będzie mogło spędzić miło czas w Sali Zabaw Krainy Smyka.

Wejście na wyprzedaż jest bezpłatne, sala zabaw według cennika.

4. Filmowe Poranki: Strażak Sam, cz. 11, godz. 10.30

Zapraszamy na kolejną porcję filmowych niespodzianek w nowej odsłonie – Filmowe Poranki: Strażak Sam cz. 11. W niedzielę 24 marca o godzinie 10:30 zaprezentujemy zestaw bajek:

  • Uciekający ponton
  • Żabia fantazja
  • Pada pada śnieg
  • Norman i wielki cyrk
  • Wio wio wiosłuj

Scenariusz wydarzenia:

  • zabawy i konkursy z animatorem [10-15 min]
  • projekcja – zestaw bajek lub film [50-60 min]

Specyfika seansu filmowego:

  • dźwięk ściszony w stosunku do standardowej głośności
  • pozostawione na cały seans przyciemnione światła na sali [półmrok]

Po seansie każdy uczestnik otrzyma “balonowy” upominek.

5. Białostocki Teatr Lalek , godz. 14.00, 16.00, 18.00

W ten weekend BTL proponuje głównie spektakle dla rodzin i młodzieży – “Piękna i Bestia”, “Obrazki z wystawy”, “Biegun” . Opis TUTAJ.

Pozdrawiam

MatkaŚledzi